Czy długość deski snowboardowej ma znaczenie?

długość deski snowboardowej

Długość deski snowboardowej ma olbrzymie znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę porządną deskę, która będzie nam służyć przez wiele sezonów. Deski snowboardowe jak powszechnie wiadomo dobiera się zawsze do swojej wagi, wzrostu, umiejętności i ogólnego przeznaczenia. Dla osób zaawansowanych oprócz długości bardzo duże znaczenie ma również szerokość i sztywność. Osoby początkujące powinny jednak dobierać długość deski snowboardowej biorąc pod uwagę jedynie swój wzrost i wagę.

Jak wybrać optymalną deskę snowboardową?

Osoby, które zamierzają bardzo dużo jeździć powinny wybrać bardzo długą deskę, z kolei te osoby, które uwielbiają skakać, powinny rozglądać się za krótszymi modelami. Jeżeli deska jest elastyczna i miękka to warto wybrać dłuższe modele, z kolei jak mamy do czynienia z twardą i sztywną deską to krótsze produkty są najlepszym rozwiązaniem. Osoby, które nie chcą w ogóle skakać powinny wybierać jak najdłuższe deski, które są bardzo bezpieczne zwłaszcza podczas szybkiej jazdy.

Dla kogo są długie deski?

Deski dłuższe są doskonałą propozycją przede wszystkim dla tych osób, które mają bardzo dużo siły i mogą pochwalić się doskonałą koordynacją. Długa deska jest również najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które jeżdżą głównie na puchu i bardzo grubym śniegu. Jeżeli nie wiemy jaką długość deski snowboardowej wybrać to warto poprosić sprzedawcę o pomoc.