Deski snowboardowe damskie – czym różnią się od męskich i jak wybrać odpowiednią?

deski snowboardowe damskieDeski snowboardowe damskie nie różnią się diametralnie od męskich i podczas zakupu kierować się należy tymi samymi kryteriami, które bierzemy pod uwagę podczas wyboru deski męskiej. A wyróżniamy następujące kryteria: waga, wzrost, płeć, rozmiar buta. a także wiek osoby, która będzie użytkowała snowboard.

Niezwykle istotnym czynnikiem jest waga, ponieważ to od niej będzie zależało, na jakiej twardości deskę powinniśmy się zdecydować, a także jak bardzo będzie ona elastyczna. Środkowa część deski jest naturalnie wygięta, z tego powodu nie dotyka podłoża. Od naszej wagi zależeć będzie, w jaki sposób ciężar się na niej rozłoży.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest nasz wzrost. To on pomoże nam dobrać odpowiednią długość deski. Najlepiej, jeśli sięga nam ona do brody, choć coraz częściej spotkać się można z opinią, że powinna być ona dłuższa. Jednak warto pozostać przy dotychczasowej zasadzie, ponieważ jest sprawdzona.

Coraz większą popularnością cieszy się wybór desek ze względu na płeć i wiek. Coraz więcej producentów sprzedaje deski snowboardowe damskie, które różnią się od męskich atrakcyjną, przyciągającą wzrok  kolorystyką, a także, co oczywiste, są od męskich krótsze i posiadają węższą talię. Są także miększe, choć to, wiadomo, zależy od indywidualnej wagi. Inne deski są produkowane dla dzieci.

Na koniec niezbędny czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu – rozmiar buta. Od niego bowiem zależy szerokość talii – podczas skrętu but w żadnym wypadku nie może zahaczać o śnieg.