Jak chronić skórę przed promieniami UV? Odpowiednio dobrana odzież i okulary przeciwsłoneczne

Korzystanie ze słonecznych ciepłych dni jest wspaniałą formą relaksu i odpoczynku. Ciepłe dni zachęcają do uprawiania sportu na świeżym powietrzu oraz korzystania z kąpieli słonecznych. Warto pamiętać, że w każdym przypadku warto zadbać o odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV, niezależnie od wieku.

Istnieje kilka prostych sposobów które uchronią przed poparzeniami słonecznymi a jednocześnie pozwolą cieszyć się piękną pogodą na zewnątrz.

Odpowiednio dobrana odzież

Każdy zdaje sobie sprawę, że korzystając z kąpieli słonecznych warto używać przynajmniej kremów o SPF 30. Ważna jest także odzież którą nosi się na co dzień. Dobrym rozwiązaniem są jasne, przewiewne stroje oraz korzystanie z różnych nakryć głowy. Takie działania uchronią przed poparzeniami a nawet przed udarem słonecznym. Producenci oferują też specjalną odzież z filtrem UV.

Ochrona oczu przed słońcem

Ważna jest też ochrona oczu, dlatego każdy powinien posiadać przynajmniej jedną parę okularów przeciwsłonecznych. Ciągła ekspozycja oczu na promieniowanie słoneczne może powodować ich wysuszanie, zapalenie spojówek czy różne reakcje alergiczne. Warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości które będą posiadały powłokę antyrefleksyjną oraz filtr polaryzacyjny. Należy sprawdzić też rodzaj filtra w jakie zostały wyposażone (im wyższy rodzaj, tym mniejsze przepuszczanie światła). Odpowiednio dobrane oprawki powinny być wygodne i nie mogą zaburzać pola widzenia. Okulary na sezon letni powinno kupować się w renomowanych sklepach optycznych. Te, kupowane na ulicznych stoiskach, nie tylko nie ochronią oczu ale mogą też im zaszkodzić.

Okulary przeciwsłoneczne dostępne na stronie https://supersklep.pl/okulary-przeciwsloneczne