Jak i do czego nosić kaszkiet, żeby wyglądać stylowo?

Kaszkiet to klasyka elegancji. Wygląda dobrze i na mężczyznach i na kobietach, dlatego warto mieć przynajmniej jeden w swojej szafie. Jest stylowy i pasuje praktycznie do wszystkiego. Można go nosić zarówno zimą, jak i latem – dostępne są wersje cieplejsze i lżejsze.

Wielkim fanem tego typu nakryć głowy jest choćby Brad Pitt, dlatego dobrze wiedzieć jak go nosić, aby wyglądać modnie. Do czego pasują kaszkiety i jak wybrać idealny dla siebie?  

Dla kogo sprawdzi się czapka kaszkiet?

Czapka typu kaszkiet jest z nami już od 1570 roku i od tamtego czasu dalej pozostała modna! Ten klasyczny model nakrycia głowy to świetny wybór dla każdego, kto nie przepada za normalnymi czapkami, a jednak nie lubi marznąć zimą lub po prostu chce dodać wyjątkowy dodatek do swojej stylizacji.

Kaszkiety zawsze zwracają na siebie uwagę, dlatego będą lepszym wyjściem dla osób pewnych siebie, które nie boją wyróżniać się z tłumu. Ten dość prosty krój pięknie podkreśla urodę i damską i męską, a przy tym dodaje lekko zadziornego charakteru. Jest także bardzo uniwersalnym wyborem, bo wygląda dobrze w sytuacjach codziennych, ale też świetnie sprawdza się przy stylizacjach eleganckich. 

Jaki model wybrać i jak go nosić, aby czuć się dobrze?

Wybór kaszkietu idealnego jest mocno indywidualny, jednak jest kilka wskazówek, którymi można kierować się przy zakupie: 

  • Materiały naturalne – zdecydowanie lepszym wyborem są naturalne tkaniny, takie jak wełna, bawełna czy len.
  • Kaszkiet musi być dopasowany do pory roku, na przykład wełna lepiej sprawdza się zimą, a len latem. 
  • Wzór – bardziej wyraziste modele będą wyglądać super, ale nie sprawdzą się do każdej stylizacji. 
  • Rozmiar – aby czuć się komfortowo, warto najpierw zmierzyć obwód głowy i dopasować czapkę do rozmiaru.

Kaszkiet – oferta sprzedażowa oryginalnych nakryć głowy dostępna na stronie https://supersklep.pl/odziez-miejska-kaszkiety