Jak przygotować się na stok?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Dla wszystkich miłośników białego szaleństwa jest to najlepszy moment, by rozpocząć przygotowania do sezonu narciarskiego. Warto pamiętać, że dobry strój na stok to podstawa komfortu i dobrej zabawy. Jak powinnyśmy być przygotowani na stok?

Odpowiednia odzieżkurtki narciarskie 2

Odzież narciarska ma ogromne znaczenie dla komfortu cieplnego, a tym samym jest bezcenna, by dobrze bawić się na nartach. Chcąc dobrze zabezpieczyć się przed zimnem należy ubrać się „na cebule”.

Pierwsza warstwa odzieży to bielizna termoaktywna. Jej zadaniem jest odprowadzać wilgoć na zewnątrz oraz zapewnić odpowiednią temperaturę ciała. Druga warstwa jest docieplająca. Świetnie sprawdzi się polar, który magazynuje ciepło zgromadzone przez nasze ciało. Ostatnia warstwa jest ochronna. Kurtki narciarskie, spodnie mają za zadanie ochronić narciarza przed wiatrem oraz niską temperaturą. Wybierając kurtki narciarskie warto zadbać, by były one wysokiej jakości. Dobry strój narciarki pozwoli bawić się na stoku przez wiele godzin.

Bezpieczeństwo na stoku

Kolejnym, niezmiernie ważnym elementem stroju narciarskiego, na który musimy zwrócić uwagę są gogle oraz kask. Kask chroni głowę przed urazami, które mogą narciarza spotkać na stoku. Zadaniem gogli jest ochrona oczu przed gałęziami oraz kijkami innych narciarzy, które mogą znaleźć się zbyt blisko naszej twarzy.

 

Gogle mają jeszcze jedno zadanie. Zapewniają prawidłową widoczność. Piękny mroźny i słoneczny dzień na stoku to bez gogli o odpowiednim kolorze szkieł zerowa widoczność. Słońce, które odbija się w śniegu utrudni widoczność, co jest bardzo niebezpieczne. Mając złą widoczność narciarz nie jest w stanie zareagować na ruchy innych narciarzy. Nie jest w stanie również zobaczyć nagłych zakrętów, czy nieprzewidzianych zdarzeń.

 

Odpowiednie przygotowanie na stok to nie tylko kwestia komfortu. To również kwestia bezpieczeństwa swojego i innych narciarzy.

Kurtki narciarskie dostępne pod adresem: https://supersklep.pl/kurtki-narciarskie