Jak wybrać dziecięcą czapkę z daszkiem?

Nakrycie głowy dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne, a także prawidłowo dopasowane do pogody. Czapeczka z daszkiem wydaje się być strzałem w dziesiątkę, jeśli poszukujemy modelu na wiosnę, lato, czy też wczesną jesień. To skuteczna ochrona przed lekkim wiatrem, mżawką, a także promieniowaniem słonecznym.

Obwód głowy

Wybierając czapeczkę z daszkiem powinniśmy przede wszystkim sprawdzić jej rozmiar. W tym przypadku najważniejszy jest obwód głowy. Dobrze jest wybrać model regulowany, który można lepiej dopasować do potrzeb smyka. Najważniejsze jest to, aby czapka:

– nie zsuwała się z głowy,

– nie powodowała ucisku,

– była wykonana z przyjemnych w dotyku materiałów.

czapka z daszkiem nike_wynikCzapki z daszkiem nie powinno kupować się tak, jak pozostałych ubranek. Nie szukajmy więc podziału ze względu na wiek. W początkowych latach życia obwody dziecięcych główek są bardzo różne, więc jest to kwestia indywidualna.

 

 

Jakość wykonania

Wizyta na placu zabaw będzie prawdziwym sprawdzianem dla czapki. Warto pamiętać, że maluch nie troszczy się o elementy swojej garderoby tak, jak robi to osoba dorosła. Właśnie dlatego dobrze wybrać jest model wykonany z trwałych materiałów, które nie podrażnią skóry, a jednocześnie będą proste i szybkie w czyszczeniu. Istotne jest także to, aby wilgoć była sukcesywnie odprowadzana. Jeśli poszukujemy czapki z daszkiem na gorące dni, to warto zwrócić uwagę na modele posiadające wstawki z siatki.