Sporty zimowe

Jak wybrać gogle na snowboard?

gogle na snowboardGogle są niezbędnym wyposażeniem każdego snowboardzisty. Nie tylko chronią przed szkodliwymi promieniami UV, ale także przed wiatrem i kawałkami lodu czy śniegu. W sklepach sportowych dostępny jest szeroki wybór w różnych pułapach cenowych. Na co najlepiej zwrócić więc uwagę, gdy będziemy kupować gogle na snowboard?

Dopasowanie
Dopasowanie jest najważniejszą kwestią. Gogle dostosowane są do płci i wieku użytkownika. Każdy znajdzie więc odpowiedni rozmiar dla siebie. Warto pamiętać, że gogle należy mierzyć razem z kaskiem. Wybieramy te, które nie tylko będą wygodne, ale także spójne z kaskiem – szczeliny powinny być jak najmniejsze.

Szybki
Rodzaj szybek zależy od indywidualnych potrzeb. Niektóre są mniej, a inne bardziej przyciemnione – wybieramy je wedle naszego uznania. Warto zwrócić za to uwagę, czy na goglach znajduje się napis „anti-fog”. Kupmy takie gogle snowboardowe, który ten napis posiadają, bo dzięki temu zyskamy pewność, że nie będą parować podczas jazdy. Najlepsze będą szybki podwójne – wtedy izolacja jest większa, a parowanie zdecydowanie najmniejsze.

Cena niekoniecznie musi być wyznacznikiem jakości, jednak nie warto sięgać po gogle z najniższej półki. Jeśli nie chcemy wydawać mnóstwa pieniędzy, można zdecydować się na model w średniej cenie. Na pewno wśród szerokiej oferty zdołamy znaleźć takie gogle, które spełnią nasze oczekiwania, a jednocześnie znacząco nie nadszarpną portfela.