Jaką piżamę damską wybrać?

Wybór piżamy nie jest wcale łatwym zadaniem. Powinna być ona przede wszystkim wygodna i pozwolić przespać spokojnie całą noc. Dlatego dobrze jest zadbać o to, by piżama damska była wykonana z odpowiedniego materiału.

Piżama damska – z jakiego materiału?

Bielizna nocna powinna zapewniać całkowitą swobodę ruchów i pozwalać skórze oddychać. Oto niektóre z najpopularniejszych materiałów, z których są produkowane piżamy:

  • bawełna – jest to miękka, lekka i oddychająca tkanina; sprawdzi się szczególnie w letnie dni, ponieważ jest przewiewna, wykazuje także odporność na zniszczenia, a piżamy tworzone z niej występują w wielu fasonach i wzorach,
  • flanela – ciepły materiał odpowiedni na zimowe noce,
  • bambus – bardzo miękki materiał, który dzięki właściwościom higroskopijnym pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę ciała; jest zalecany dla alergików,
  • materiały syntetyczne – piżamy produkowane z nich mają na ogół niską cenę i występują w wielu kolorach oraz wzorach, lecz często powodują nadmierne pocenie oraz podrażnienia.

Piżama damska – jaki fason wybrać?

Jeśli chodzi o bieliznę nocną, panie mogą wybierać spośród wielu produktów – klasycznych piżam, koszul nocnych, sukienek nocnych, halek i innych. Jeśli chodzi o piżamy do spania, zaleca się wybieranie luźnych modeli, które umożliwią swobodne poruszanie podczas snu.

Zbyt ciasne ubrania są niewygodne, powodują otarcia, a nawet mogą wybudzić ze snu.

Trzeba również zwrócić uwagę, czy piżama nie zawiera guzików, kieszonek czy zamków w miejscach, w których będą uciskać na ciało. Na lato można wybrać zestawy składające się z koszulki na ramiączkach i krótkich spodenek, natomiast w zimie sprawdzi się komplet zawierający bluzkę z długim rękawem i długie spodnie.

Podsumowanie

Piżamy https://txm.pl/kobieta/bielizna-damska/pizamy są zdecydowanie najchętniej i najczęściej wybierane spośród różnych rodzajów bielizny nocnej.

Odpowiednio wybrana piżama damska zapewni komfort i spokojny sen. Przed zakupem warto zapoznać się z informacją o materiale, z którego powstał produkt.