Sporty letnie

Nowoczesne deskorolki do zakupów

blat do deskorolki

Dwadzieścia, trzydzieści lat temu chyba nikt by nie pomyślał o tym, aby osobno kupić blat do deskorolki. Całość sprzedawana była w jednym zestawie, a do tego wybór był bardzo okrojony. Teraz wszystko się zmieniło, a klienci mają do wyboru ogrom najróżniejszych produktów, w tym różne blaty, jakie nadają się do deskorolki.

Szeroka deska do deskorolki

Teraz miłośnicy jazdy na desce nie dążą do tego, aby kupić całą deskorolkę w jednym zestawie. Wręcz przeciwnie – Ci najbardziej zagorzali fani dążą do tego, aby całość skompletować samodzielnie. Dlatego tak dużą uwagę przykładają oni do tego, aby wybrać blat do deskorolki o odpowiedniej szerokości. Szerokie deski polecają się do użytku do takich miejsc, jak minirampy, verte, czy bowle. Wąskie deski polecane są dla osób, jakie lubią wykonywać flipy, tzn. triki, które sprawiają, że deska obraca się pod nogami. Blaty do deskorolki można zakupić np. na supersklep.pl

blat do deskorolki

Długa deska do jazdy

Długość nie jest tak ważnym czynnikiem, ale jednak lepiej wziąć ją pod uwagę, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że ma zapewniony maksymalny komfort jazdy. Wszyscy specjaliści od jazdy deskorolki polecają wybrać taką deskę, która sięga do pasa. Najlepiej, jeżeli długość otrzymana jest na poziomie 32 cale. Osoby niskie powinny w szczególności postawić na wymierzenie dokładnej długości – nawet jeżeli deska sięga nieco ponad pas. Z kolei zbyt długa deska może sprawić, że utraci się komfort jazdy. Takie 31 – 32 cale to długość optymalna. Warto takie wskazówki wziąć pod uwagę, jeżeli chce się mieć dobrą deskorolkę do jazdy.