Snowboard – hit na stoku

snowboardJeszcze jakiś czas temu snowboard kojarzył nam się z hipsterami. Na stokach można było znaleźć zaledwie kilka desek, a miażdżącą większość stanowili narciarze. W ostatnich latach snowboard zyskuje jednak na popularności i można mówić, że za parę lat prawdopodobne jest zrównanie się ilością miłośników obu zimowych sportów.

Dlaczego snowboard jest wyjątkowy?
Jazda na snowboardzie jest całkiem czymś innym niż szusowanie na nartach. Tutaj nogi są umocowane do deski, a ruchy ograniczone. Osoby zaczynające naukę jazdy na desce muszą być przygotowane na upadki do przodu i do tyłu podczas zakrętów, zatrzymywania, a nawet normalnej jazdy na wprost. Korzystanie z wyciągów również do najłatwiejszych nie należy. Nie powinno się jednak zrażać początkowymi trudnościami, bo jeśli je przetrwamy, szybko uda nam się dojść do wprawy i czerpać z tego pięknego sportu jeszcze więcej przyjemności.

Jakiego sprzętu potrzebujemy?
Do jazdy na snowboardzie nie potrzeba wiele. Buty narciarskie, deska, a także ciepłe, wodoodporne spodnie i kurtka to jedyne co musimy mieć. Koszt sprzętu zależy od jego przeznaczenia i parametrów. Początkujący będą w stanie kupić deski dla siebie nawet już za mniej niż tysiąc złotych. Profesjonaliści na sprzęt wydają średnio kilka tysięcy złotych. Najlepiej odwiedzić sklep snowboardowy i poprosić o poradę sprzedawcę. Deski występują w różnych wzorach i kolorach, dlatego każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.