Streetwear- moda uliczna dla każdego

Streetwear (z języka angielskiego- moda uliczna) nie jest modą sezonową. To styl ubioru, a nierzadko też życia.

Styl ten inspiruje się przestrzenią publiczną, a więc też wraz z nią dynamicznie się zmienia. Z tego powodu główne trendy streetwear’owe często się zmieniają, choć ogólny charakter i zamysł się nie zmieniają- ma być modnie, ale też wygodnie.

ProstoDo pionierów tego stylu zaliczamy amerykańskich fanów sceny punkrockowej i hiphopowej z przełomu lat 70. i 80., ale też ulicznych deskorolkarzy. Te dwie pozornie odrębne grupy łączyła chęć wyróżnienia się z tłumu i podkreślenia swojej osobowości i stylu, a także prowokacji. Tu swe początki więzły ozdoby z ćwieków, naszywki, dziury w spodniach i kurtkach i stylizowanie odzieży na znoszoną. Teraz streetwear nie jest już stylem subkultur.

Styl wkroczył na arenę międzynarodową z liniami ubrań światowych marek jak Adidas czy Nike. W Polsce styl streetwear świetnie wyrażają ubrania prosto.

 


Jeśli chcesz wprowadzić element streetwear do swojej szafy, zwróć uwagę na buty sneakersy (również na koturnie) – markowe, dobrej jakości, w odważnym kolorze. Elementem koniecznym są też bluzy, luźne T-shirty i czapki z daszkiem. Powinny być zdobione nadrukami z ciekawymi grafikami i prowokacyjnymi hasłami. Spodnie powinny być luźne i wygodne- typu boyfrienf, jogger Z okryć wierzchnich najbardziej popularne są kurtki typu bomber czy jeansowe katany z rozdarciami i ćwiekami.

Odzież sygnowana logiem PROSTO do nabycia w tym miejscu: https://supersklep.pl/odziez-miejska/prosto