bluza z kapturem

Właściwości męskich bluz z kapturem

Z punktu widzenia mężczyzny, klasyczna bluza z kapturem to obowiązkowy element jesiennej stylizacji. Zanim jednak beztrosko założy się ją na siebie, warto wiedzieć co nieco o jej specyficznych właściwościach stylistycznych.

Bluza z kapturem i jej właściwości

Bluzy z kapturami to część odzieży wierzchniej, którą nosi się zwykle jako element odzieży sportowej. Bluza posiada swój specyficzny i unikalny design, dzięki któremu doskonale łączy się ona z klasycznymi spodniami typu „dres”. Zaletą bluzy jest wysoki stopień izolacyjności cieplnej, obecność długich i dopasowanych mankietów, które chronią przed utratą ciepła, a także specyficzny, miejski krój, który ostatnio jest bardzo modny.

Bluza – właściwości „techniczne”

Mocną stroną męskich bluz jest ich materiał wykonania. Najczęściej produkuje się je z bawełny, która:

– zapewnia optymalną izolację cieplną,
– łatwo odprowadza nadmiar potu,
– oddycha, zapewniając ciału maksimum komfortu,
– nie przykleja się do ciała, tak jak np. niektóre syntetyki.

Należy też podkreślić, że bluza jest ubiorem dość funkcjonalnym. Większość dostępnych na rynku jej odmian wyposażona jest w dużą liczbę kieszeni, do których można schować praktycznie wszystko: od męskiego portfela, aż po telefon i torebkę z dokumentami. Supersklep.pl posiada w swoim asortymencie bluzy, które są funkcjonalne i znajdujące się w obecnych trendach.

bluza z kapturem

Podsumowanie

Typowa, męska bluza z funkcjonalnym kapturem, jest – można by powiedzieć – esencją męskości. Nie dość, że jest to odzież w pełni funkcjonalna, to jeszcze wyróżniająca się prostym krojem i – najczęściej – ciemną jednorodną kolorystyką.